Kategoriler
Faydalı Gönderiler Konya İmplant Tedavisi

Nitelikli İmplant Tedavisi

Nitelikli implant tedavisi hepimiz için oldukça önemlidir. İmplant tedavisi adını çokça duyabileceğiniz bir tedavi türü olsa da insanların birçoğu nasıl yapıldığını bilmediği için niteliksiz tedavilere maruz kalabiliyorlar. Biz de kaliteli implant tedavisi herkesin hakkı diye düşündüğümüz için en kaliteli ve müşterilerimizi memnun eden implant tedavisi yapıyoruz.

Nitelikli İmplant Tedavisi
Nitelikli İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi Nedir?

İmplant, kök görevi gören, eksik dişleri tedavi ederken kullanılan ve çene kemiğine yerleştirilen titanyum vidalardır. Üzerlerine diş protezi yerleştirilir. İmplant tedavisinde diğer dişlere zarar vermemek oldukça önemlidir. Bu gerekçe ile komşu dişlere herhangi bir işlem yapılmadan tedavi uygulanır.

İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

İmplant tedavisi, 18 yaşını geçmiş ve çene gelişimini tamamlamış her bireye uygulanabilir. Tedaviden önce çekilen röntgenler ile çene yapısının implanta uygun olup olmadığı tespit edilir. Bazı hastalıkların tedaviden önce düzene girmiş olması ve kan sulandırıcı ilaç kullanılıyorsa kullanımına ara verilmesi gerekmektedir. Eğer yapılan tetkikler sonucunda hastada sağlıklı bir kemik yapısı yoksa “ilave kemik cerrahisi” uygulanarak hastanın kemik yapısı sağlamlaştırılır ve implant tedavisine başlanır.

İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır?

İmplant tedavisi uygulanması için öncelikli olarak hastanın tedavi şartlarına uygun olması gerekmektedir. Cerrahi uygulamalardan sayılan bu tedaviyi yapan doktor oldukça dikkatli davranmalıdır. Muayene ve cerrahi aşaması olan implant tedavisinde kontrol aşaması geçildikten sonra lokal anestezi uygulanarak cerrahi işleme başlanır. Anestezi ile tedavi uygulanacak bölge uyuşturulduktan sonra kök görevi görecek olan implantlar kemiğe yerleştirilir. Her bir implant için yaklaşık 15 dakika kadar süre harcanmaktadır. İmplantlar çene kemiğine yerleştirildikten sonra kemiğe tutunması için beklemek gerekir ve bu süre yaklaşık 3 ila 6 ay arasında değişmektedir. Bu bekleme süresinin sonunda implantlar, protezleri taşıyabilecek seviyeye gelir tedavinin bir sonraki aşamasına yani protez dişleri yerleştirme aşamasına geçilir. Bu aşamada ise kalıcı diş protezi implanta uygulanır ve böylece implant tedavisi sonlanmış olur.

Kaliteli Konya implant tedavisi herkes için önemlidir. Olası bir yanlışta çok ciddi sıkıntılar oluşturabilecek bu tedavide, tedaviyi uygulayacak olan doktorların oldukça dikkatli ve hassas çalışması hastalar için hayati önem arz etmektedir. Siz de kliniğime gelerek kaliteli ve güvenilir bir tedavi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir