İmplant Konya Fiyatları 2021 | Konya İmplant Uzmanı

İmplant Konya Fiyatları 2021

İmplant Konya fiyatları,  implant yapılacak hastanın ağız ve diş yapısına göre ve hatt yapılacak röntgen çekimlerinden alınacak verilere göre değişmektedir. Konya implant fiyatları öğrenmek için bizi arayabilir ve randevu alabilirsiniz.

İmplant zaman içerisinde eksilen dişlerin görünüş, estetik ve kullanım fonksiyonunu yeniden hayata geçirmek amacıyla uyguladığımız cerrahi işlemdir. İmplant Uygulaması, ağız içi dokusu ile uyumlu, gerçeğe yakın görünüşü ile titanyum maddesinden yapılan diş kökünün, çene kemiğine yerleştirme işlemidir. Konya implant kliniğimizde, uzman hekimlerimiz ile lokal olarak uygulanan anestezi işlemi yardımıyla eksik dişlerin yerine vidala işlemini gerçekleştiriyoruz. İşlemin bitişi sonrasında uyguladığımız implant ile kemik arasında kaynaşma, iyileşme tamamladıktan sonra diş eti şekillendirilip ölçüsü alınarak, üstüne eklenecek porselen veya zirkonyum maddelerinden oluşturulmuş kaplamalar hazırlanmaktadır.

İmplant Konya Fiyatları 2021 | Konya İmplant Uzmanı
İmplant Konya Fiyatları 2021 | Konya İmplant Uzmanı

Konya İmplant Diş Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Uygulanan Konya implant sonrasında 3 veya 5 aylık bir iyileşme süreci verilmektedir. Bu süre zarfında implant ile çene kemiği arasında kaynama olmaktadır. Kullanılan implant özellikleri ile uygulanan çene kemiğinin verdiği tepki, iyileşme sürecini kısaltan veya uzatan önemli unsurdur. Kliniğimizde uyguladığımız Konya diş implantı işlemi sırasında lokal anestezi kullanıldığı için ağrı veya acı hissi duyulmamaktadır. İşlem bittikten sonra hastalarımız, kısıtlama olmadan günlük çalışmalarına ve işlerine devam edebilmektedir. İyileşme sürecinde hastalarımız doktorlarımızın tavsiyelerini düzenli şekilde uyguladıkları zaman iyileşme dönemini sorunsuz geçirmektedirler.

Eksik olan dişlerin tedavisi sırasında boşlukların yanlarında bulunan dişlere herhangi bir işlem uygulanmadan, yalnızca eksik alan üzerine müdahale ile dişi geri kazandırmaktayız. Bu aşamada sağlam olan dişler, destek olarak kullanılmaz ve hiçbir işlem görmez. Tek başına bir tedavi yöntemi olmasından dolayı, güvenilir ve sağlamdır. Hareketli protez, kullanım zorluğu açısından hasta tarafından tercih edilmediği durumlarda uygulanacak sabit protez işlemleri için implant uygulaması ile işlemi gerçekleştirmekteyiz. Hareketli protezlerde yaşanılan sıkıntıları tamamen ortadan kaldırmak için bu işlem, hastalarımız arasında popüler olmuştur. Doğal diş formunu bozmadığı için sıklıkla başvurulan cerrahi bir işlemdir. Çiğneme görevini rahatlıkla ve tam olarak yapabilme imkânı sunması yanında; estetik bir görünüm, yüksek özgüven ve sağlıklı dişlere kavuşturma avantajlarına sahiptir.

Diş implantı fiyatları elde edilecek konfor düşünüldüğünde oldukça uygun olmakla beraber net bir fiyat söylemeye imkân tanımamaktadır. İmplantta kullanılacak ürünlerin yerli ya da ithal olması, implant öncesi yapılması gereken tedaviler, kaç dişe implant yapılacağı ve hangi kaplamanın tercih edileceği gibi pek çok faktör fiyatları etkilemektedir.

Diş sorunlarınız için şimdi iletişime geçin

İmplant Uygulaması Hangi Şartlarda Olumsuz Etkiler Oluşturur?

Günlük hayatında aşırı derecede Sigara tüketimi yapan hasta tedavide risk grubunda görülmektedir ve tedavi başarısızlıkla sonuçlanır.  Cerrahi işlemin ardından dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; sigara tüketilmemesidir. Çekilen her nefeste vücuda giren zehirli maddeler, implant tedavisinin gerçekleştiği bölgeye ilerleyerek, iyileşme sürecinde implant vidası ile çene kemiğinin kaynaşmasını zorlaştırır. Hekimlerimizin tavsiyeleri doğrultusunda cerrahi işlem bitimi ile birlikte birkaç hafta kesinlikle sigara içilmemelidir. Tedavinin ardından sigara tüketimi olan hastaların, sorunları önceden görebilmek ve olası sağlık problemlerinde erken teşhis ve tedavi uygulamasına girebilmesi için düzenli olarak hekimlerimizin kontrolünde ilerlemeleri önemlidir.

Güzel Gülüşleriniz için Yanınızdayız

Konya’da bulunan kliniğimizde hastalarımızın sağlıklı dişlere sahip olmasının yanında, özgüven ile gülümsemenize, alanında uzman hekimlerimiz ile katkı sağlıyoruz. Kliniğimiz, ekibimiz ve fiyat bilgilerimiz hakkında detaylı verilere web sayfamızdan ve irtibat numaralarımızdan ulaşabilir, randevu alabilirsiniz.

Randevu Formu