Konya İmplant Fiyatları 2024 | Konya İmplant Uzmanı

Konya’da diş implantı yaptırmak istiyorsanız, Dt. Muhammed Kayhan’ın bu alanda verdiği implant hizmetini ve fiyatlarını bu sayfada bulabilirsiniz.

Konya İmplant Diş Fiyatları ve Bilgiler

Konya implant fiyatları,  işlem yapılacak hastanın ağız ve diş yapısına göre ve hatt yapılacak röntgen çekimlerinden alınacak verilere göre değişmektedir. Konya implant tedavisi hakkında bilgi almak için bizi arayabilir ve randevu alabilirsiniz.

Konya implant zaman içerisinde eksilen dişlerin görünüş, estetik ve kullanım fonksiyonunu yeniden hayata geçirmek amacıyla uyguladığımız cerrahi işlemdir. İmplant Uygulaması, ağız içi dokusu ile uyumlu, gerçeğe yakın görünüşü ile titanyum maddesinden yapılan diş kökünün, çene kemiğine yerleştirme işlemidir. Konya implant kliniğimizde, uzman hekimlerimiz ile lokal olarak uygulanan anestezi işlemi yardımıyla eksik dişlerin yerine vidala işlemini gerçekleştiriyoruz. İşlemin bitişi sonrasında uyguladığımız implant ile kemik arasında kaynaşma, iyileşme tamamladıktan sonra diş eti şekillendirilip ölçüsü alınarak, üstüne eklenecek porselen veya zirkonyum maddelerinden oluşturulmuş kaplamalar hazırlanmaktadır.

Konya implant fiyatları hakkında bilgi almak için şimdi Muhammed Kayhan ile iletişime geçiniz.

Konya implant tedavisi ve fiyatları
Konya implant tedavisi ve fiyatları
İmplant Konya Fiyatları 2024 | Konya İmplant Uzmanı
İmplant Konya Fiyatları 2024 | Konya İmplant Uzmanı

Konya İmplant Diş Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Uygulanan Konya implant sonrasında 3 veya 5 aylık bir iyileşme süreci verilmektedir. Bu süre zarfında implant ile çene kemiği arasında kaynama olmaktadır. Kullanılan implant özellikleri ile uygulanan çene kemiğinin verdiği tepki, iyileşme sürecini kısaltan veya uzatan önemli unsurdur. Kliniğimizde uyguladığımız Konya diş implantı işlemi sırasında lokal anestezi kullanıldığı için ağrı veya acı hissi duyulmamaktadır. İşlem bittikten sonra hastalarımız, kısıtlama olmadan günlük çalışmalarına ve işlerine devam edebilmektedir. İyileşme sürecinde hastalarımız doktorlarımızın tavsiyelerini düzenli şekilde uyguladıkları zaman iyileşme dönemini sorunsuz geçirmektedirler.

Eksik olan dişlerin tedavisi sırasında boşlukların yanlarında bulunan dişlere herhangi bir işlem uygulanmadan, yalnızca eksik alan üzerine müdahale ile dişi geri kazandırmaktayız. Bu aşamada sağlam olan dişler, destek olarak kullanılmaz ve hiçbir işlem görmez. Tek başına bir tedavi yöntemi olmasından dolayı, güvenilir ve sağlamdır. Hareketli protez, kullanım zorluğu açısından hasta tarafından tercih edilmediği durumlarda uygulanacak sabit protez işlemleri için implant uygulaması ile işlemi gerçekleştirmekteyiz. Hareketli protezlerde yaşanılan sıkıntıları tamamen ortadan kaldırmak için bu işlem, hastalarımız arasında popüler olmuştur. Doğal diş formunu bozmadığı için sıklıkla başvurulan cerrahi bir işlemdir. Çiğneme görevini rahatlıkla ve tam olarak yapabilme imkânı sunması yanında; estetik bir görünüm, yüksek özgüven ve sağlıklı dişlere kavuşturma avantajlarına sahiptir.

Konya diş implantı fiyatları elde edilecek konfor düşünüldüğünde oldukça uygun olmakla beraber net bir fiyat söylemeye imkân tanımamaktadır. İmplantta kullanılacak ürünlerin yerli ya da ithal olması, implant öncesi yapılması gereken tedaviler, kaç dişe implant yapılacağı ve hangi kaplamanın tercih edileceği gibi pek çok faktör fiyatları etkilemektedir.

Diş sorunlarınız için şimdi iletişime geçin

Adres: Horozluhan, Ayazlar Sk. No:2 D:101, 42000 Selçuklu/Konya

Telefon: (0332) 324 24 74

Konya İmplant Uygulaması Hangi Şartlarda Olumsuz Etkiler Oluşturur?

Günlük hayatında aşırı derecede Sigara tüketimi yapan hasta tedavide risk grubunda görülmektedir ve tedavi başarısızlıkla sonuçlanır.  Cerrahi işlemin ardından dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; sigara tüketilmemesidir. Çekilen her nefeste vücuda giren zehirli maddeler, implant tedavisinin gerçekleştiği bölgeye ilerleyerek, iyileşme sürecinde implant vidası ile çene kemiğinin kaynaşmasını zorlaştırır. Hekimlerimizin tavsiyeleri doğrultusunda cerrahi işlem bitimi ile birlikte birkaç hafta kesinlikle sigara içilmemelidir. Tedavinin ardından sigara tüketimi olan hastaların, sorunları önceden görebilmek ve olası sağlık problemlerinde erken teşhis ve tedavi uygulamasına girebilmesi için düzenli olarak hekimlerimizin kontrolünde ilerlemeleri önemlidir.

Güzel Gülüşleriniz için Yanınızdayız

Konya’da bulunan kliniğimizde hastalarımızın sağlıklı dişlere sahip olmasının yanında, özgüven ile gülümsemenize, alanında uzman hekimlerimiz ile katkı sağlıyoruz. Kliniğimiz, ekibimiz ve fiyat bilgilerimiz hakkında detaylı verilere web sayfamızdan ve irtibat numaralarımızdan ulaşabilir, randevu alabilirsiniz.

Konya implant tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca Zirkonyum Diş Kaplama sayfamızı ziyaret edebilir ve lamina diş kaplama hakkında bilgi edinebilirsiniz.

konya implant tedavisi uzmanı
konya implant tedavisi uzmanı

Konya implant diş tedavisi

Diş sağlığı 7’de 77’ye oldukça önemlidir. Dolayısıyla dişlerinize erken yaşta ne kadar sağlıklı bakarsanız, sonrasında da herhangi bir sorun ile karşılaşmayacaksınız. İleriki dönemlerde herhangi bir sorun ile karşılaştığınız zaman, Konya implant diş tedavisi, sizlere uygulanabilir tedavilerden birisi olarak görülecektir. Sizlere bu aşamada implant tedavinin ne olduğundan söz edeceğiz.

En kısa olarak implant; eksik olan dişlerin yerine konulması amacıyla yapılan bir tedavidir. Bu aşamada çene içerisine yapay bir diş kökü yerleştirilir. Bu yapay diş kökü ise çoğunlukla vidadan olur. Bu durumda eğer dişiniz, çürüdükten sonra artık dolgu veya kanal tedavisine cevap vermiyorsa; implantın başarı oranı çok yüksektir. Özellikle de çene kemiği, implantın yapıldığı titanyumu vücudun tamamen bir parçası olarak kabul eder. Bu durumda da dokuların uyumlu olması açısında da oldukça faydalı ve garanti çözümüdür. Sonucunda bu kadar başarılı olması sayesinde de, günümüzde çok kullanılan bir tedavidir. Gerçek diş hissiyatına oldukça yakındır. Diğer dişlere herhangi bir sorun yaratmaz.

Konya İmplant Diş Tedavisi Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Hem alt hem de üst çenelerde hiç dişi olmayan, aynı zamanda da aşırı kemik erimesi sonucunda hasta protezini tam olarak kullanamayacak hale gelir. Implant tedavi bu sayede tutuculuğunda artmasını sağlayacaktır. Bu aşamada diş tedavisi uygulanacaktır. Haricinde eğer tek bir diş kaybınız var ise, bu aşamada da tek bir implant diş uygulaması da yapılabilmektedir. Bazı durumlarda büyük azı dişlerde kaybolabilir. Arka bölgesinde ise artık dişiniz olmayabilir. Burada takılıp çıkartılabilen protez yerine, implant tedaisi uygulanabilir.

Konya İmplant Diş Tedavisi Nasıl Uygulanır?

İmplant diş uygulaması, belirli bir standarda göre yapılmaktadır. Nereye giderseniz gidin bu tedavi, her yerde de aynı şekilde uygulanacaktır. Öncelikli olarak muayene olmanız gerekecektir. Sonrasında da operasyon gerçekleştirilir. Lokal anestezi ile implantın yerleştirilme işlemi yapılacaktır. Bu tedavi sonrasında da 3-6 ay civarında bir iyileşme süreci olacaktır. Bu iyileşme sonrasında implantın üst yapısı yerleştirilecektir. En son aşamasında ise protezin yapılması gelecektir. Bu da üst yapısının ölçüsünün alınması ile yapılır ve bilinen şekilde işlem sona erer.

Randevu Formu