Çürük Diş | Kırık Diş Tedavisi Konya | Fiyatları

Çürük & Kırık Diş Tedavisi Konya

Ağız ve diş sağlığı her birey için oldukça önemlidir. Dişlerimiz daha bebekken zorluklarla çıkmaya başlar. Ağrılı, ateşli bir süreçle çıkan ilk dişler bu kadar zorluklar yaşatarak hayatımıza dâhil olduğu için kıymetlidir. Daha sonra çıkan ilk dişlerimiz düşerek yerini kalıcı dişlere bırakır. Kalıcı dişlerin çıkma süreci yine özen istemektedir. Kıymet verdiğimiz dişlerimiz ihmal edildiklerinde ise bizlere yine ağrılı bir süreç yaşatırlar ve özen istediklerini yeniden hatırlatırlar. Küçük yaşlardan itibaren özen ve ilgi isteyen dişlerimiz ihmal edildikleri takdirde geri dönüşü olmayan kayıplara yol açabilmektedirler. Bu kayıp, doğal dişi tamamen yitirmek kadar ciddi olabilir. Giden doğal dişin yerini günümüz imkânlarıyla neredeyse doğal dişlerimizin aynısı olan yapay dişler alabilmektedir. Kaybettiğimiz dişlerimiz için ayrı tedaviler sıralanırken diğer diş hastalıkları için ise doğal dişi kurtarmaya yönelik çözümler üretilmiştir. Çürük & Kırık Diş Tedavisi Konya hizmeti veren merkezimiz tüm bu çözümleri uzman hekimleriyle, titizlikle gerçekleştirmektedir.
diş muayenesi konya
diş muayenesi konya

Konya Çürük ve Kırık Diş Tedavisi

Dişler yaşam boyunca maruz kaldığı zorluklara kimi zaman çürük, kimi zaman dişte yamukluk, bazen diş kırılması gibi sorunlarla tepki gösterebilmektedir. Bu tepkilerden en yaygın olanı dişte meydana gelen çürümedir. Ağızda meydana gelen diş plağı, şekerli ve unlu yiyeceklerin dişlerde kalmasıyla asit oluşturur. Bu asitler, dişlerin dokusunu, diş minesini bozarak çürüğünün başlamasına neden olurlar. Çürüyen dişler dolgu veya kanal tedavisiyle geri kazanılabilir.  Bazen de çürük veya çürük dışı sebeplerden dolayı diş sert doku kaybı yaşayabilmektedir. Sert doku kaybı olarak bilinen bu durum çürük ve kırık diş tedavisi Konya yöntemiyle çözüme ulaştırabilir. Dişlerdeki diğer sorun olan yamukluğu giderecek ortodonti tedavisi diğer diş hastalıkları için de çözümler sunulabilmektedir.

Diş sorunlarınız için şimdi iletişime geçin

Kırık Diş ve Çürük Diş Tedavisi Nedir? - Konya

Dişlerin sağlıklı olması için ağız içi hijyen oldukça önemlidir. Ağız içi hijyene dikkat edilmediğinde ortaya çıkan çürük ve diğer hastalıklar bünyemizde yer alan hekimler tarafından tedavi edilmektedir. Özellikle çürümüş ve kırılmış dişlere yapılan tedaviler hastanın yaşam kalitesinin geri kazanılması açısından oldukça önemlidir. Hastanın sorunlu dişleri tedavi edilerek dişe sahip olduğu işlev geri kazandırılır. Bu işlem sırasında çürüklerde yer alan sinirler yok edise de diş; yeme, çiğneme gibi işlevlerini kaybetmez. Hastaya ağrı veren iltihaplı doku temizlenir ve diş uygun dolgu maddesiyle kapatılarak hasta normal yaşamına döner. Daha fazla bilgi almak için hemen Konya Diş Hekimi ile iletişime geçin.

Randevu Formu