Konya Kanal Tedavisi Fiyatları 2024 | Konya Kanal Tedavisi Uzmanı

Konya Kanal Tedavisi Fiyatları

Konya Kanal Tedavisi Fiyatları sorusu son zamanda çok aratılmaktadır ancak bunun net cevabını almak için lütfen hemen bizimle iletişime geçin. 

Dişlerde oluşan çürük veya herhangi bir sebepten travmatik duruma gelen dişlerde sinirler zarar görür. Zarar gören bu dokulara vücut tepki vermeye başlar ve enfeksiyona kadar gidebilen sorunlu durumlar oluşabilir. Bu durumların oluşmaması ve ilerlememesi için bu tarz sorunlar oluşan dişlerin kökünde bulunan sinir dokusunun temizlenmesi gerekmektedir. Yapılan bu işleme kanal tedavisi işlemi adı verilmektedir. Kanal tedavisi işlemleri Konya kanal tedavisi doktoru tarafından yapılmaktadır.

Kanal Tedavisi Fiyatları Konya 2024 - Kanal Tedavisi Uzmanı
Kanal Tedavisi Fiyatları Konya 2024 - Kanal Tedavisi Uzmanı

Konya Kanal Tedavisi - Neden Gereklidir?

Konya Kanal tedavisi gerektiren durumlar her zaman ağrı ile ortaya çıkmayabilir. Travma veya darbelerden kaynaklanan sorunlar dışında çürüklerden dolayı oluşan apseler her zaman anında ortaya çıkmaz. Ancak birdenbire ufak bir tetikleme ile çok acılı ve ağrılı bir sürecin başlamasına neden olabilir. Bu nedenle rutin diş kontrollerine gitmek oldukça önemlidir. Aksi halde geç fark edilen ve enfeksiyona neden olan diş sorunlarında öncelikli olarak enfeksiyonun kurutulması gerekmektedir. Bu durum çözümlenmeden kanal tedavisi uygulamasının yapılması mümkün olmamaktadır.

Kanal tedavisi oldukça önemli ve aksatılmaması gerekilen bir uygulamadır. Eğer kanal tedavisi gerektiren dişe uygulama yapılmazsa ağrı oldukça şiddetli bir hale gelebilir. Enfeksiyon ilerleyebilir ve çene kemiğine ulaşabilir.  Bu sorun devamında hem sorunlu dişin hem de etrafında bulunan diğer dişlerin etkilenmesine ve diş kaybına neden olabilmektedir.

Diş sorunlarınız için şimdi iletişime geçin

Kanal Tedavisi Ağrılı Bir Uygulama mıdır?

Konya kanal tedavisi işlemi konusu hakkında en çok merak edilen sorulardan birisi uygulama yapılırken ağrı veya acı duyulup duyulmadığı konusudur. Dolgu işlemi yapılırken hastaya lokal anestezi uygulanır. Bu nedenle işlem esnasında acı veya ağrı hissetme durumları söz konusu değildir. Ancak kanal tedavisi sonrasında anestezinin etkisi azaldıkça hafif bir şekilde sızlamalar söz konusu olabilir. Ancak bunlar da kısa süre içerisinde geçecektir.

Konya'da Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?

Çürükler tedavi edilmemesi durumunda ilerleyerek sinir dokularını zedeler ve iltihaba neden olur. Bu da kişide ciddi ağrılar yaşanmasına sebebiyet verir. Bu şekilde oluşan sorunların giderilmesi için kanal tedavisi işlemi uygulanır. Aynı şekilde travmaya maruz kalan dişlerde de kanal tedavisi işlemi gerekebilmektedir. Radyografi sonrasında kanal tedavisi uygulamasının gerekip gerekmediği belirlenmekte ve duruma göre uygulama yapılmaktadır.

Kanal tedavisi lokal anestezi altında uygulanan bir işlemdir. Konya kanal tedavisi uzmanı tarafından öncelikle sıkıntıya sebebiyet veren sinir dokularının tamamı temizlenir ve ardından dolgu işlemi yapılır. Uygulama yapılmadan önce diş filminin çekilmesi gerekebilmektedir. Normal şartlar altında tek seansta uygulama yapılabilir. Ancak yukarıda bahsettiğimiz gibi enfekte bir diş ve diş eti söz konusu ise öncelikli olarak enfeksiyon durumunun ortadan kaldırılması gerekmektedir. Bu durumda tedavi işlemi iki veya üç seansa kadar uzayabilir.

Konya kanal tedavisi işlemi konusunda dişin ne derece dayanıklı olduğu ve ne kadar süre dayandığı da merak edilen hususlardandır. Kanal tedavisi oldukça başarılı bir uygulamadır. Bu işlem sonrasında dişlere gerektiği şekilde bakıldığında ve ağız sağlığına dikkat edildiğinde uzun süre kullanımı mümkündür. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta budur. Dişleri düzenli olarak fırçalamak ve bakımını yapmak dolgu işlemi yapılmış dişin uzun süre rahatlıkla kullanımını sağlar. Aynı zamanda bu dişle çok sert yiyecekler yememek de önemlidir. Bu uygulamanın zarar görmesini sağlayabilir.

Ayrıca Konya Diş Beyazlatma & Diş Taşı Temizleme sayfamızı ziyaret edebilir ve lamina diş kaplama hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Randevu Formu