Konya Diş Dolgusu - Dolgu Diş Fiyatları

Konya Diş Dolgusu ve Fiyatları

Çürüyen dişler ve diş eti rahatsızlıkları bireylerin kâbusu haline gelmiştir. Her geçen gün yenilenen teknolojik gelişmeler ile artık çürüyen dişin tedavisi mümkündür. Çürüyen dişin temizlenmesinden sonra oluşan boşlukların maddeler ile doldurulmasına dolgu işlemi denilmektedir. Konya diş dolgusu ile güzel bir görünüme kavuşmak için sizlere özel ve uygun bir tedavi sunmaktayız. Diş eti boşlukları ile çürümenin önüne geçebilmesi ve bakterileri önlemesi için bu boşluklar giderilir.

Konya Diş Dolgusu ve Fiyatları
Konya Diş Dolgusu ve Fiyatları

Konya Porselen Dolgu - Nasıl Yapılır?

Dolgu işlemi yapılmadan önce uzman hekimler tarafından röntgen ve tedavi için gerekli tüm işlemler gerçekleştirilmektedir. Çürük boyası yöntemi ise çürüğün röntgen ile görülmemesi halinde ve diş eti çatlaklarında tespit etme durumunda başvurulan bir yöntemdir.  Dişteki çürük tabakaların temizlenmesi frez denilen aletler ve diğer ekipmanlar ile yapılmaktadır. Sert doku lazer yöntemi de mevcuttur. Sessizliğinden dolayı sert doku lazer yöntemi çoğunlukla sesten korkan çocuklar ve sesten rahatsız olan bireylerde uygulanmaktadır. Temizlenen bölgeye gerekli malzemeler ile dolgu işlemi yapılması ile çürüğün ilerlemesinin önüne geçilmiş olur. Anestezi işlemi uygulanacak ise öncelikle herhangi bir alerjik durumun olup olmadığı tespiti yapılır. Konya porselen dolgu işlemlerinin ne kadar süreceği öncelikle kullanılan yönteme göre değişmektedir. Yaklaşık olarak işlemin süresi 30 dakikadır.

Diş sorunlarınız için şimdi iletişime geçin

Konya Diş Dolgusu - Çeşitleri Nelerdir?

   Diş dolgusu işlemleri diş eti, dolgu çeşidi ve hekime göre farklılıklar göstermektedir.

  • Kompozit diş dolgu işlemi dişin görünen ön yüzeylerine yapılan dolgu çeşididir.  Kompozit dolgular dişin rengi ile uyum içinde bütünlük sağlar.  Dayanıklılık açısından oldukça güzel ve farklıdır. Farklı malzemelerin bir araya gelmesi ile oluşan kompozit yapı, ince cam ve plastik bileşenlerden meydana gelir. Cama benzeyen ince bir tabakadan oluştuğu için beyaz dolgu olarak bilinir. Dış görünümde herhangi bir bozukluk göstermediği için hastalar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Teknolojik inovasyonlar ile yeni çeşitler ve yöntemleri de uygulanmaktadır.
  • İnley-onley porselen dolgu işlemi, yeterli düzeyde diş yok ise bu yöntem uygulanmaktadır. Konya diş dolgusu olarak Kompozit diş dolgu türündeki gibi diş rengine uygun olabildiği gibi porselen bir yapısı da vardır.  İnley dar kısımlara, onley ise daha geniş kısımlara uygulanmaktadır. Uzun süre kullanılabilen diş dolgusu çeşididir. Tercihler diş yapınız ve isteklerinize göre doktorunuzun danışmanlığı ile oluşturulmaktadır.
  • Amalgam (gümüş) dolgular uzun yıllardır kullanılan dolgu çeşididir.  Renginden dolayı gümüş dolgu olarak da anılmaktadır. Dayanaklılığı içindeki cıva sayesinde oldukça iyidir. Kullanımı diğer türlere göre yıllar içinde azalma göstermiştir.
  • Altın dolgu en dayanıklı dolgulardan biri sayılabilir. Dolgu malzemelerinin içine altın karıştırılarak yapılmaktadır. Dayanıklılığı oldukça fazladır.

Konya Diş Dolgusu Fiyatları Nedir?

Konya diş dolgusu fiyatları seçilen sağlık merkezi ve yapılan işlemlere göre değişmektedir. Dayanıklılık, kullanılan malzeme ve seans sayıları neticesinde fiyat politikaları oluşturulmaktadır. Seanslar uzun sürecek ise geçici dolgu hizmetleri sağlanmaktadır. İşlemler sırasında yine hastanın isteğine göre ağrısız olması için anestezi kullanılabilmektedir. 

Konya Diş Hekimi Muhammed Kayhan’ın implant tedavisi hakkında da bilgi almak için tıklayınız.

Konya diş dolgusu ile ilgili yazılarımız

Randevu Formu