Kategoriler
Faydalı Gönderiler

Porselen Dolgunun İnsan Sağlığına Faydaları Nelerdir?

Porselen dolgu, dişlerde oluşan kırılma ya da çürüğe bağlı eksiklikleri gidermede kullanılan bir malzemedir. Çünkü kırılan ya da çürüyüp içi boşalan dişler hava aldıkça ağrı ve iltihap yapmaktadır. Bu durum insanların ağız sağlığı başta olmak üzere yaşam kalitesini de olumsuz yönde etkilemektedir. Kökünden çürümemiş dişleri kurtarma amacıyla uygulanan bu yöntem alanında uzman hekimler tarafından uygulanmalıdır. Yapılan yanlış uygulamalar diş ağrısına sebep olmaktadır. Uygulanan dolgu porselen olduğundan dolayı son derece doğal bir duruşa sahiptir. Ağız içerisinde herhangi bir kötü görünüme neden olmamaktadır. Ayrıca yeme ve içme konusunda herhangi bir kısıtlamaya neden olmamaktadır. Dıştan görünmüyor olması nedeni ile dolgu tedavilerinde en çok kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır.

Porselen Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Porselen dolgu uygulamasına başlanmadan önce uygulama yapılacak alan iyice temizlenmeli ve dezenfekte edilmelidir. Yapılacak dezenfekte işlemi hastanın dişlerini rahat kullanması açısından son derece önemlidir. Gerekli temizliğin yapılmasından sonra dolgu için malzeme hazırlanma aşamasına geçilmektedir. Uygulanacak olan dolgu parçasının büyüklüğünün ayarlanması için dişte bulunan eksik alan iyi bir şekilde ölçülmelidir. Alınan ölçü üzerinden dolgu parçası üretilmelidir. Daha sonra bu parça boşluğa iyice yerleştirilmelidir. Yapılan dolgunun diş boşluğunu tamamen kapadığından emin olunmalıdır. Böylece işlem tamamlanmaktadır. Oldukça hızlı ve kolay bir şekilde uygulanan bir yöntemdir. Dolgu sonrasında gündelik yaşamda dişlere daha özenli davranmak gerekmektedir.

Porselen Dolgunun İnsan Sağlığına Faydaları Nelerdir?

Konya porselen dolgu insan sağlığı açısından son derece faydalı bir uygulamadır. Çünkü bu malzemeler sağlam maddelerden faydalanılarak üretilmektedir. Ağız içerisinde oldukça uzun kullanım imkânı sunmaktadır. Dış etkenlerden hiçbir şekilde etkilenmemektedir. Ağız içerisinde herhangi bir dış akıntıya neden olmamaktadır. Ağız içerisinde yer alan diş boşluğu alanını tam olarak kapattığından dolayı herhangi bir iltihaplanma ya da ağrı yapmamaktadır. Güzel bir görüntü sunmaktadır. Fiziksel görünümü bozacak bir işlem değildir. Diş lekelenmesi adı verilen sorunun oluşumu engellenmektedir. Kolay bir şekilde kırık alana oturduğundan herhangi bir kırılma ya da yerinden çıkma gibi durumla karşılaşılması imkansızdır. Gündelik yaşama herhangi bir olumsuz engel oluşturmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir