Diş Teli Fiyatları Konya | Normal ve Şeffaf Diş Teli Tedavisi Konya

Konya Diş Teli ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

Konya diş teli ve Konya diş teli fiyatları da ne kadar sorusunu şu dönemde soran kişi sayısı oldukça artmaktadır. Bununla birlikte Konya diş teli fiyatları sorusunun net bir cevabı yoktur bunun sebebi her kişinin ağız yapısı ve pek çok şeye göre bu fiyatları değişmektedir. Hemen iletişime geçin diş teli fiyatları konya hakkında size bilgi verelim.

Diş teli tedavisi diğer adı ile ortodontik tedavi diş hekimliğinin bir dalıdır. konya diş teli tedavisi ile alt ve üst çene diş çarpıklığı ve seyrek diş problemleri gibi sorunların tedavisi ve çözümünü sağlar.

Diş sorunlarının en önemlilerinden olan çarpık ve seyrek diş gibi problemler kişiye oldukça önemli sorunlar oluşturabilmektedir. Özellikle ağız bakımı bu kişilerde oldukça zor olmaktadır. Dişlerin düzgün bir şekilde konumlanmaması sebebi ile oluşan çarpıklık ve seyreklik sonucunda dişlerin bakımını yapmak oldukça zorlaşır. Estetik açıdan sorunlu görünmesinin haricinde dişlerin arasında birikmeler oluşması, dişlerin daha kolay çürümesi, dişlerin bölgesel sararması ve diş eti rahatsızlıkları gibi sorunlara neden olur. Tüm problemlerin üstesinden gelebilmek adına diş teli tedavisi uygulanması gerekli olmaktadır.

Diş Teli Fiyatları Konya - Normal ve Şeffaf Diş Teli Tedavisi Konya
Diş Teli Fiyatları Konya - Normal ve Şeffaf Diş Teli Tedavisi Konya

Konya Diş Teli Tedavisi Gerektiren Durumlar

Normal ve Şeffaf Diş teli tedavisi Konya uygulamasını gerektiren diş yapısı bozuklukları şu şekildedir;

  1. Ön çapraz kapanış durumu adı verilen bu sorunda öndeki dişler ters görünüme yakın bir durumdadır. Bu durumun çözümü için diş teli tedavisi uygulanmalıdır.
  2. Gömük durumda olan dişler tel uygulaması gerektiren diğer bir sorundur. Dişin tam çıkamayıp kemik içinde kaldığı bu durumda diş teli tedavisi uygulaması gerektirmektedir.
  3. Dişlerin aralıklı olması durumu da tel uygulaması ile çözümlenebilecek sorunlardandır.
  4. Dişlerin içeride kalması durumu veya arka dişlerin ters bir şekilde konumlanması durumu olarak bahsedilen çapraz kapanış sorunları da yine bu tedavi yöntemi ile çözümlenebilir.
  5. Dişlerin alt çene, üst çene veya her ikisinde de yeterli alanı bulamayarak çapraşık olarak yerleşmesi durumudur. Tedavi edilmediği takdirde yaş ilerledikçe çapraşıklık durumu da artar ve estetik açıdan oldukça sorunlu bir görünüm alabilir. Bu durumda diş teli tedavisi uygulaması gerektiren en önemli sorunlardandır.

Diş sorunlarınız için şimdi iletişime geçin

Diş Teli Tedavisi Konya'da Nasıl Uygulanır?

Diş teli tedavisi için en uygun bilgiyi muayene ile almanız mümkündür. Hekiminiz dişlerinize tel uygulaması gerekip gerekmediği, nasıl uygulanacağı ve ne kadar süreceği konusunda en detaylı bilgiyi verecek kişidir. Ancak genel olarak normal ve şeffaf diş teli tedavisi için belli aşamalardan bahsetmek mümkündür. Hekim muayenesinden sonra diş teli uygulaması gerektiğine karar verildiyse ilk olarak diş teli tedavisi uygulaması öncesinde ağız sağlığının uygun koşulları sağlayıp sağlamadığına bakılır. Tel tedavisinden önce dişlerde çürük, kırık veya çekim gerektiren bir diş olup olmadığı kontrol edilir. Var ise öncelikli olarak bu sorunlar giderilerek tel uygulamasından önce uygun ortam hazırlanmış olur. Aynı şekilde diş etlerinin de sağlıklı bir şekilde olması oldukça önemlidir. Tel uygulaması öncesi bu da muhakkak kontrolden geçirilir. Gerekirse basit tedaviler ile sağlıklı bir hale getirilir.

İkinci aşamada dişlerin, çenenin ve ağız yapısının üç boyutlu fotoğraflanma işlemleri yapılır. Bu işlemin ardından alt ve üst çene ölçüleri alınır. Diş teli tedavisi Konya uygulaması yapılmadan önce dişlere braket uygulaması yapılır. Bu braketler sayesinde diş tellerinin birbirlerine bağlanması sağlanır. Yapıştırılan braketlerden sonra tel uygulamasına geçirilir ve diş telleri de braketlere yapıştırılır. İşlemler bu şekilde tamamlanır.

Diş teli uygulaması sonrasında dişlerde hafif ağrılar hissedilebilmektedir. Bu tedavinin işe yaradığını ve dişlerin yerine oturmaya başladığını göstermektedir. Kısa süre içerisinde bu ağrılar azalacak ve bitecektir. Diş teli uygulaması sonrasında bakımına dikkat edilmesi ve doktorun önerdiği şekilde ağız bakımının yapılması da konforlu bir tedavi süreci için önem arz etmektedir.

Diş Teli Tedavisi Randevu Formu