Sedasyon & Genel Anestezi Konya | Sedasyon ile diş tedavisi Uzmanı

Sedasyon & Genel Anestezi Konya

Diş hekimlerine gitmek bazen sadece çocuklar için değil yetişkinler için de gergin olabilmektedir. Bu gerginliğin sebebi dişlerin tedavi edilirken acıması ile ilgili olmaktadır. Tedaviden önce ne kadar lokal anestezi uygulanıp herhangi bir acı duyulmasa da yine de birçok insan diş tedavilerinden korkmaktadır. Bu korkuya sahip olanlar bu yüzden diş ağrısını günlerce çekmektedirler. Fakat bu korkunun üstünden sedasyon ile gelinebilmektedir. Diş tedavileri sedasyon ile yapıldığında hasta uyutulmaktadır. Sedasyon & Genel Anestezi Konya hastanın uyutulmasını sağlayan bir ilaçlı yöntemdir.

Sedasyon & Genel Anestezi Konya - Sedasyon ile diş tedavisi Uzmanı
Sedasyon & Genel Anestezi Konya - Sedasyon ile diş tedavisi Uzmanı

Sedasyon Nedir? | Konya Sedasyon ve Genel Anestezi ile Tedavi

Sedasyon anestezi uzmanı tarafından hastaya damar içinden ilaçların verilmesi ile hastanın yarı uyur hale getirilmesine denmektedir. Diş tedavilerinden korkan ve büyük endişe duyan hastalar için kullanılmaktadır. Uyutarak diş tedavisi olarakta geçmektedir. Herhangi bir solunum makinasına bağlı olmadan hasta solunumuna normal olarak devam etmektedir. Genelde fazla çürüğü olan çocukların tedavilerini sedasyon ile uyutarak gerçekleştirilmekte böylece çocukların tedavi sırasında bir zorluk çıkarmalarını önlemekteyiz. Sedasyonun hiçbir riski bulunmamaktadır. Tamamen güvenilir bir yöntemdir. Çocuklar başta olmak üzere diş hekimi korkusu bulunan herkese uygulanabilmektedir. Fakat kalp rahatsızlığı olan kişilere uygulanmadan önce hastalardan testler istenir. Testlerde bir sorun çıkmaması halinde bu hastalara da sedasyon uygulanabilmektedir.

Diş sorunlarınız için şimdi iletişime geçin

Sedasyon Nasıl Uygulanır?

Uyutarak diş tedavisi yapmadan önce hastanın mutlaka aç gelmesi gerekmektedir. İlk olarak anestezi uzmanı hastaya damar yolundan ilaç vererek uyumasını sağlamaktadır. Hasta uyku haline geçtikten sonra tedaviye başlanır. Tedavinin bitimine doğru ilaç verimi durdurulur ve hasta ilaç kesildikten kısa bir süre sonra uyanmaktadır. Hasta yaklaşık olarak 30 dakikada kendine gelmektedir.

Sedasyon İle Diş Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Konya sedasyon ile diş tedavisi yapıldığında hastalar tedaviyi hatırlamamaktadır. Ve tedavi sırasında hiçbir ağrı ya da acı hissedilmez. Tek bir seansta bütün tedavi yapılır ve böylece hasta psikolojik olarak yıpranmaz. Diş tedavisi sırasında hiçbir acı duymadığı için hastada oluşan diş hekimi fobisi yerini sakinliğe bırakır. Bu yöntem çocuklarda tercih edilse de yetişkinler tarafından da rağbet görmektedir.

Randevu Formu