Plastik Periodontal Tedavi Uzmanı & Hekimi Konya

Plastik Periodontal Tedavi Uzmanı Konya

Plastik periodontal tedavi, diş etlerinin normalden fazla görülmesi, diş etlerinin seviyelerinin farklı olması, diş etlerinin renk değiştirmesi ve diş eti çekilmeleri gibi problemleri tedavi etmektedir. Dişetleri ile ilgili bütün hastalıklar ile plastik periodontal bölümü ilgilenmektedir. Bu bölümde sadece diş etleri tedavi edilmez aynı zamanda gülüş estetiği de yapılır. Diş etlerinin gülündüğünde fazla gözükmesi gülüş estetiğini bozmaktadır. Konya plastik periodontal tedavi ile bu problemleri ortadan kaldırmaktayız.

Plastik Periodontal Tedavi Uzmanı & Hekimi Konya
Plastik Periodontal Tedavi Uzmanı & Hekimi Konya

Plastik Periodontal Tedavinin Önemi

Diş etleri ağız ve diş sağlığı için büyük önem arz etmektedir. Ağız bakımının iyi yapılmaması halinde dişlerde çürükler meydana gelebileceği gibi diş etlerinde de diş eti hastalıkları ve çekilmeleri gibi bazı sorunlar ile karşılaşılabilmektedir. Diş etleri dişleri desteklediği için herhangi bir sorun olduğunda ihmal edilmeden tedavisinin yapılması gerekmektedir. Diş kayıplarının yaşanmaması için dişeti hastalıklarının tedavisinin mutlaka yapılması gerekmektedir. Bu bölümde hem diş eti sağlığı hem de diş eti estetiği konusunda tedaviler yapılmaktadır. Hastalıkların erken teşhis edilmesi ile diş kayıpları, ileri derecede olan diş eti hastalıkları, çiğneme fonksiyonun kaybedilmesi ve doku kayıpları önlenebilmektedir. Konya plastik periodontal tedavi işlemleriyle bu gibi sorunlara vakit kaybetmeden müdahale etmekteyiz.

Diş sorunlarınız için şimdi iletişime geçin

Plastik Periodontal Tedavi Hakkında Daha Fazla Bilgi

Diş eti hastalıkları, ilaç kullanımı, kronik ve ağız bakımının yapılmaması halinde görülmektedir. Plastik periodantal tedavi hastalığın boyutuna göre gingivektomi, gingivoplasti, doku greftleri, diş taşı temizliği, flep operasyonu, kök düzeyi düzleştirme ve kuron boyu uzatma gibi tedavi yöntemleri ile yapılmaktadır. Fakat Konya plastik periodontal tedavi için en çok frenektomi yöntemini uygulamaktayız. Bu hastalığa sahip kişilerde ilk olarak plak temizliği yapılmaktadır. Temizlik yapıldıktan sonra tel tedavisi uygulanır. Tel diş aralarının açılmaması ve doku kaybını önlemek için kullanılmaktadır. Doku kaybı yaşanmış ise doku greft uygulaması kullanılır. Hastanın durumuna göre uygulanan bu yöntemler değişkenlik gösterebilmektedir. Fakat genelde diş eti hastalıkları için ilk ve en çok başvurulan yöntemler bunlar olmaktadır. Tedavi seansları hastalığın derecesine göre değişmektedir. Başlangıç aşamasında olan bir diş eti çekilmesi ile ileri derecede olan diş eti çekilmesi tedavilerinin seansları farklı olmaktadır. Klinik olarak hastanın ağız sağlığı için en iyi seçenekleri sunmaktayız.

Randevu Formu