Protez Diş Fiyatları Konya - Diş Protezi Uzmanı Konya

Protez Diş Fiyatları Konya

Protez Diş Fiyatları Konya da bir takım değişkenlikler barındırır ve belli bir muayeneden sonra protez diş fiyatları belli olmaktadır. Öğrenmek için siz de hemen iletişime geçin. Elimizde olmadan ya da günlük hayatta tükettiklerimizden dolayı dişlerimiz zarar görebilir. Özellikle dişlerin yanlış fırçalanması, diş eti rahatsızlıklarına yol açmakta bu da belli bir süre sonra diş kayıplarını doğurmaktadır. Daha yoğunlukla orta ve ileri yaşlarda görülen protez diş uygulamasında eksik ya da fazla diş kayıplarına, rengine göre protez işlemi gerçekleştirilir. Sabit Protez, Total Protez, Bölümlü ve Hassas tutuculu olmak üzere 5 uygulamalı protez çeşidi bulunmaktadır. Konya Diş Protez uygulamasıyla hastalarımıza en uygun protezi tercih ederek tedaviyi gerçekleştirmekteyiz.

Protez Diş Fiyatları Konya - Diş Protezi Uzmanı Konya
Protez Diş Fiyatları Konya - Diş Protezi Uzmanı Konya

Diş Protez Konya - Protez Diş Neden Gereklidir?

Sağlıksız gelişen dişler, direncini kaybetmektedir. Bu durumda protez diş uygulaması eksik ya da aşırı kayıp yaşayan dişlerin, geri kazanılması için önerilir. Ağızda hiç diş bulunmaması durumunda damak bölgesine yerleştirilen protez tercih edilir. Dişlerinin bir kısmını kaybetmiş hastalara ise metaller desteğiyle tutunması sağlam olan, “kanca” yardımıyla takılıp çıkarılan protez işlemi yapılmaktadır. Bu uygulamalar sayesinde dişler estetiğini geri kazanacaktır. Belirgin eksikliği olan dişler, kişinin günlük hayatında gülmekten kaçınmasına neden olmaktadır. Diş sağlığının korunmaması ve temizlenmemesi dahilinde ileri zamanlarda ciddi sorunlar ile karşı karşıya gelmemeniz için gereklidir.

Diş sorunlarınız için şimdi iletişime geçin

Diş Protezi Yaptırmanın Hasta İçin Önemi Nedir? - Konya


Diş protezinde uygun işlemi yerinde yapıp, fark yaratan Konya Protez Diş Uzmanı sizlerin sağlığını ön planda tutmaya dikkat etmektedir. Bu nedenle yapılan işlemi profesyonel bir şekilde ele almakta ve ağrısız bir şekilde işlemi uygulanmaktadır. Diş protezi uygulaması, dişlerinizi göstermek istemediğiniz her dakikanızı sizlere geri vermek için uzman hekimlerimizce titizlikle gerçekleştirilmektedir. Yoğun diş kayıpları ya da eksik diş kayıpları çiğneme aynı zamanda konuşma esnasında sizlere sıkıntı çıkarmaktadır. Merkezimiz, bu durumda uygun protez çeşitlerini belirleyerek hayatınızı kolaylaştırmak için gerekli tedaviyi uygulamaktadır.

Sağlık açısından fonksiyonunu yitirmiş ve diş eti hastalıklarından arınmış bir şekilde dişlerin kazanılması hastalarımıza büyük ölçüde katkı sağlamaktadır. Damak bölgesine oturtulan, bir takım halinde takıp çıkarılan ya da kanca yardımıyla yerleştirilen protez eksik olan dişlerin yerini almaktadır. Fakat bunun korunurluğunu artırmak ve beyaz plak görünümünü kaybetmemek için dişin fırçalanması ve ağız temizliği yapılması gerekmektedir. Konya Protez diş uzmanı kendisini kanıtlamış, kaybedilen dişlerinizi geri kazanmanız için titizlikle çalışmaktadır.

Protez Çeşitleri – Konya

Sabit Protez: Eksik veya aşırı derecede madde kaybı görülen dişlerde rengi ve dokusuna benzeyen malzemeler ile sabitleyici protez işlemi uygulanır.

Total Protez: Ağızda hiç diş olmaması durumunda önerilen protezlerdir. Damak bölgesine oturtulan ve ” damak ” olarak adlandırılan hareketli protezdir.

Bölümlü Protez: Dişlerinin bir kısmını kaybetmiş hastalara uygulanan özel akrilik ve metaller aracılığı ile yapılan ” kanca ” adı verilen metal parçaları ile dişe tutunmayı sağlayan takılıp çıkartılabilen protezlerdir.

Hassas Protez: Kısmi diş eksikliklerinde kullanılan bir protez türüdür. Diğer protez türlerine göre estetik bir görünüm sağladığı gibi tutuculuk açısından da klasik protezlere göre daha iyidir.

Randevu Formu