Konya Diş Eti Tedavisi | Diş Eti Hastalıkları Uzmanı

Diş Eti Hastalıkları Uzmanı Konya

Dişler ağız sağlığımız için önemli bir yere sahiptir. Sarı, çürük ve kırık dişler gülüş estetiğini bozabilir. Dişler kadar diş etlerinin sağlığı da önemlidir. Diş etlerinde bir hastalığın olması ağız sağlığını etkilemektedir. Ağız ve diş tedavileri, problemlerine göre alanlara ayrılmıştır. Diş eti hastalıklarına periodontoloji bölümü bakmaktadır. Periodontoloji diş etleri ile ilgili bütün sorunların tanısı ve tedavisi ile ilgilenmektedir. Dişlerin etrafındaki dokulara periodontal yapı denilmektedir. Diş eti hastalıkları bazı belirtiler vererek kendini belli etmektedir. Diş etleri ile ilgili herhangi bir belirti görüldüğünde vakit kaybedilmeden bir diş hekimine gidilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde büyük problemler yaşanabilmektedir. Kliniğimizde birçok Konya diş eti tedavisi ile bu hastalıkların tedavisini gerçekleştirmekteyiz.

Konya diş eti hastalıkları ve tedavisi
Konya diş eti hastalıkları ve tedavisi

Konya Diş Eti Tedavisi Aşamaları

Diş eti tedavilerini genelde hastaların diş etlerinde şişlik, kanama ya da renk değişiklikleri gördüklerinde yapmaktayız. Hastalar ancak bu belirtiler ışığında diş etleri ile ilgili bir problem olduğunu anlamaktadır. Hasta bu belirtilerden birine sahip ise bu diş etlerinin iltihaplandığını göstermektedir. İlk olarak hasta muayene edilir. Muayene esnasında hastadan şikâyetleri ve herhangi bir sistemik hastalığı olup olmadığı öğrenilir. Diyabet veya kemik hastalığı gibi sistemi hastalık var ise ilk olarak bu hastalıkların kontrol altına alınması gerekmektedir. Daha sonra muayenede diş eti iltihabının hangi derecede olduğu kontrol edilir. Teşhis konulur ve tedaviye başlanır.

Tedaviye diş taşlarının temizliği ile başlanmaktadır. İltihap çok ilerlememiş ise tedavi diş taşı temizliği ve akabinde evde diş ipi kullanılarak düzenli diş bakımı ile sonlanır. Fakat iltihap ilerlemiş ve kemiklerde erimeye neden olmuş ise anestezi altında eriyen boşluklar doldurulur. Ve tedavi sonlanır. Diş etleri ile ilgili problemlerde hastalığın ne durumda olduğunu kontrol etmek için hastalardan 3 ayda bir düzenli olarak kontrole gelmelerini istemekteyiz. diş eti hastalıkları konya bölümü olarak hastalara düzenli kontrollere gelinmesinin hastalığın tamamen bitmesi için önemli olduğunu söylemekteyiz.

Diş sorunlarınız için şimdi iletişime geçin

Diş Eti Hastalıklarına Yol Açan Nedenler

Diş eti hastalıklarının oluşmasına neden olan bazı faktörler bulunmaktadır. Konya diş eti tedavisi sigara, sistemik hastalıklar, ergenlik, menopoz, hamilelik, yeterli beslenmeme, stres ve ilaçların diş eti hastalıklarının oluşmasına neden olduğunu söylemektedir. Sigara hem dişlere hem de diş etlerine zarar vermektedir. Sigaranın içeriğindeki maddelerden dolayı diş eti iltihabının göstergesi olan kanama olmamaktadır. Bu yüzden sigara kullanan kişilerde diş eti iltihabı olduğunda hastalar genelde bunu fark edememekte bu da hastalığın ilerlemesine neden olmaktadır. Kemik erimesi ve bağışıklık sistemi hastalıkları da diş etlerini olumsuz etkilemektedir. Bunların yanında ergenlik, menopoz ve hamilelik dönemlerinde hormonlardaki değişikliklerden dolayı diş etleri bu değişimlerden olumsuz etkilenmektedir. Diş ipi kullanımı, düzenli diş fırçalama ve düzenli doktor kontrolleri ile diş eti hastalıklarından en az şekilde etkilenmek mümkündür. Daha fazla bilgi almak için hemen Konya Diş Hekimi ile iletişime geçin.

Randevu Formu