Konya Çene Ameliyatı Uzmanı | Çene Estetiği

Konya Çene Ameliyatı Uzmanı

Dişlerden ya da başka faktörlerden kaynaklı sorunlar nedeniyle çene yapısının yüz yapısıyla uyumlu olmadığı durumlarda estetik olarak hoş bir görüntü sağlanmayabilir. Yüz yapısının estetik olup olmaması sosyal olarak insanları çok etkileyen bir durumdur. İyi ve güzel bir yapıda çeneye sahip olmak kişiye her açıdan avantaj sağlamaktadır. Dış görünüş olarak yüzünde ve çene yapısında herhangi bir kusur ve orantısızlık kişinin özgüvenini büyük ölçüde etkileyebilir. Bu gibi durumlarda Konya’da çene ameliyatı olmak gerekebilir. Tabi ki çene ameliyatı olmak için belirli kriterler vardır. Bu kriterlerin teşhis edilmesi görevini uzman diş hekimlerimiz üstlenmektedir.

Konya Çene Ameliyatı Uzmanı | Çene Estetiği
Konya Çene Ameliyatı Uzmanı | Çene Estetiği

Kişiye Özel Çene Tedavisi Yöntemi

Her insanın çene yapısı farklı olabileceği gibi kadın ve erkeklerin çene ve yüz yapısı arasında farklılıklar bulunmaktadır. Uygulanacak çene ameliyatı için izlenecek yöntemler ve işlemler her kişide farklı olmaktadır. Çene yapısı dişlerle çok bağlantılıdır. Dişlerin boyutu ve düzgün olup olmaması çene yapısını etkilemektedir. Bunun için çene estetiği yapılırken dişlere uygulanacak işlemlerin belirlenmesi gerekebilir. Diş boylarındaki uyumsuzluk ve dişlerin eşit olmaması gibi durumlarda dişlere bazı işlemlerin uygulanması için diş hekimlerinin önerileri dikkate alınmalıdır. Diş ile ilgili problemler çözüldükten sonra çene yapısındaki bozuklukları düzeltmek için çene ameliyatı olmak çok önemlidir.

Konya Çene Botoksu Nedir? Hangi Durumlarda Yapılır?

Çoğunlukla stres kaynaklı yaşadığımız diş sıkma eylemi uzun dönemlerde bazı problemler getirebilmektedir. Bunlardan en önemlisi diş sıkarken masseter kası yani çene kasının büyümesidir. Çene kasının büyümesi sonucu özellikle kadınlarda estetik olarak hoş durmayan bir durum meydana gelmektedir. Bu durumda kadınlarda çene kasının aşırı büyümesi, yüzün erkeksi bir yapı almasına neden olmaktadır.  Ve buna bağlı olarak estetik kaygı oluşmaktadır. Çene botoksu operasyonuyla masseter kaslarının zayıflatılması işlemi yapılır. Yapılan bu işlem sonucunda estetik açıdan daha iyi bir yüz yapısına kavuşulur. Çene yapısının küçülmesi sağlanır ve daha ince bir yüze sahip olunur. Sadece güzellik açısından değil sağlık olarak da olumlu etkileri bulunmaktadır. Çene eklemlerinin rahatlamasını sağlar ve diş sıkmanın neden olduğu ağrılar ortadan kalkar.

Diş sorunlarınız için şimdi iletişime geçin

Çene Kayması Nedir?

Çene kayması, çeneyi kafatasına bağlayan eklemlerden birinin ya da her ikisinin yerinden çıkması durumudur. Çene ağrısı, konuşmakta zorluk yaşama, nefes problemleri gibi birçok sorunlar getirebilir. Tedavisi diş hekimleri tarafından elle oturtma ya da gerektiğinde cerrahi müdahale ile olmaktadır.

Randevu Formu