Ortodontist Konya | Ortodonti Tedavileri Konya Uzmanı

Ortodontist Konya

Ortodonti, diş yapısında ve yüzde oluşan normalden farklı olan bozuklukların teşhisi ve tedavisinin yapılmasını sağlayan veya bu bozuklukları önleyen kelime anlamı olarak düzgün diş anlamına gelen diş hekimliği dalıdır. Ortodonti Konya kliniğimizin amacı hastanın güzel bir gülüşe kavuşmasını sağlamak ve ağızda oluşan bozukluk sonucu çiğneme zorluğu çekmesini çözüme kavuşturmaktır. Çenede ve dişlerde oluşan bozukluklar hastaların dişlerini temizlemesinde zorluk çıkartmaktadır. Bu yüzden de kötü ağız hijyeniyle dişlerde çeşitli iltihap ve çürükler oluşmaktadır. Ortodontik tedavi ile dişler düzeltilerek daha kolay temizlenebilir hale getirilmektedir. Kliniğimizde yapılabilen bu işlem 7 yaş ve üzeri bütün hastalarda yapılabilmektedir. Ortodontik tedavilerin süresi hastalığın şiddetine göre 12-36 ay arasında değişmektedir. Tedavinin uygun sürelerde bitebilmesi için hastanın randevularına zamanında gelmesi ve ağız hijyenine dikkat etmesi gereklidir.

Ortodontist Konya - Ortodonti Tedavileri Konya Uzmanı
Ortodontist Konya - Ortodonti Tedavileri Konya Uzmanı

Ortodontik Tedavinin Faydaları Nelerdir? | Ortodonti Konya Uzmanı

  • Hastalar daha estetik ve daha güzel bir gülüşe sahip olmaktadır.
  • Yapısı bozulan çene ve dişler düzeltilerek çiğneme fonksiyonu daha kaliteli olmaktadır.
  • Diş temizliğindeki zorlanma giderilerek hasta daha hijyenli bir ağıza sahip olmaktadır.
  • Çene kapamadaki sorunlar giderilecektir.
  • Gömülü olan dişler ortodontik tedavi ile normal yerine sürülerek daha güzel bir görünüme sahip olmaktadır.

Diş sorunlarınız için şimdi iletişime geçin

Ortodontik Tedaviler Konya'da kimin tarafından yapılır?

Konya Ortodontist tarafından yapılan bu tedavide işlem sırasında hiçbir ağrı hissedilmemektedir. Fakat dişlere yapıştırılan braketler sayesinde dişlerin hareket etmeye başlaması ile 2 veya 4 gün boyunca hafif sızlamalar ve yanak içerisinde telden dolayı küçük tahrişler görülebilmektedir. Bu sızlamalar birkaç gün içinde geçecektir. Uzman ortodontistimizin size vereceği veya önereceği kremlerden sürerek bu sızlamaların daha hafif olmasını sağlayabilirsiniz. Ortodontik tedavide kullanılan hareketli aparey, ilk başlarda hastalarda bazı harfleri çıkarmada zorluklar yaşatabilmektedir fakat bu durum kısa zamanda düzelecektir. Ortodontik tedavi bittikten sonra dişlerde hafif bozulmalar görülebilmektedir. Bu gibi durumlarda kliniğimizin önerdiği pekiştirme tedavisi uygulanarak bozulmaların önüne geçilebilmektedir. Ordotontik tedavi sürecindeyken çarpık olan dişler, bölgede boşluk kalması için veya çiğneme probleminin giderilmesi için çekilebilmektedir. Bu boşluklar diğer dişler tarafından kapatılarak hastanın etkilenmemesi sağlanmaktadır.

Ortodontik tedaviye başlamak için öncelikle hasta kliniğimizde uzman hekimlerimiz tarafından detaylıca muayene edilir. Ağız içindeki dokular ve dişler incelenerek ileride oluşabilecek problemler tespit edilerek yapılacak tedaviler belirlenir. Daha sonra hastanın panoramik ve sefalometrik röntgenleri çekilir. Böylece gömülü dişler ve dişlerin kökleri incelenir. Anormal boyuttaki dişler için ölçü alınarak uygun tedavi yapılır.

Ortodonti Tedavisinde Neden Şeffaf Plaklar Kullanılır?

  • Şeffaf plaklar takılıp çıkarılabildiği için tedavinizi kolaylaştıracaktır.
  • Tedavi sürecindeyken yaşanılan ağrı ve sızıları tedavi eder.
  • Şeffaf plaklar sayesinde diş sıkma gibi sorunlarınızın önünü geçilmektedir.
  • Damağın takıp çıkarılabilme özelliği ile ağız bakımınızı daha kolay yapabilir ve ağızda oluşabilecek kötü kokuların önüne geçebilirsiniz.

Şeffaf plaklar günde 18 saat ağız içerisinde takılı kalmak zorundadır. Sadece zorunlu sebepler açısından 1-2 saat çıkartılabilir. Bu durum tedavi sürecini olumsuz etkilemez.

Randevu Formu