Kategoriler
Faydalı Gönderiler

Diş Teli Tedavisi Nasıl Uygulanır ve Seçenekler Nelerdir?

Diş teli fiyatları birden fazla etkene bağlı olarak değişmektedir. Diş yapısı ve çene yapısı kişiden kişiye değişiklik gösterdiği için diş teli tedavisi kişiye özel yapılmaktadır. Bu alanda uzman olan hekimler güzel bir görünüş için gereken tedavi sürecini belirler ve hastalara detaylı bilgiyi iletir. Hastaya diş telinin fiyatının net olarak söylenmesi için klinik muayenesi yapılması gerekmektedir. Muayene sonrası hastaya en uygun olan tedavi şekli planlanmaktadır. Diş teli tedavisi dişlerin arasında bulunan eğrilik veya çarpıklık durumunda veya diş eti sorunları olanlar için yapılmaktadır. Bu sorunların olması diş teli tedavisinin yapılması gerektiği anlamına gelmektedir. Dişlerde oluşan yamukluklardan dolayı çene şeklinde bozulmalar meydana gelebilir. Diş teli tedavisi ortodonti bölümü altındadır. Diş telinin kullanım süresi var olan soruna dayalı olarak 1 yıl 6 ay ya da 2 yıl arasında değişiklik gösterebilir. Diş teli fiyatları için bir arama yapıyorsanız kliniğimizden randevu alabilirsiniz.

Diş Teli Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Diş teli tedavisine başlanmadan önce dişler kontrol edilir. Dişlerde çürük diş olup olmadığı tespiti yapılır. Çürük diş var ise o diş temizlenir. Ardında çekilmesi gereken dişler varsa bu dişler çekilir. Bu işlemler bittikten sonra elips şeklinde bir malzeme hastanın ağzına takılır. Ardından braketleri uygulama aşamasına geçilir.  Ve gerekli yapıştırma işlemi yapıldıktan sonra braketlerin oturtulması sağlanır. Telin çıkmaması için son olarak lastikler takılır. Tedavi bittikten sonra hastalarda ağız içinde bir fazlalık hissi oluşur. Ancak bu hissiyat alıştıktan sonra geçecektir.

Diş Teli Seçenekleri Nelerdir?

Diş tellerinin genelde hoş görünmediği düşünülür. Diş teli tedavisi arasında görünmeyen diş teli tedavisi de mevcuttur. Bu tedavi şekli diş tellerinin görünmemesinden dolayı çok tercih edilen bir tedavi şeklidir. Ancak bu tedavinin dezavantajı ise alışma süresidir. Bu tedavi genelde yetişkinler tarafından tercih edilir. Porselen braketler daha güzel bir görüntü sağlar. Ancak bakımı zor bir tedavi şeklidir. Metal braketler en çok tercih edilen tedavi şeklidir.  Metal braketlerin çok tercih edilmesinin nedeni çok dayanıklı olmasıdır. Diş teli fiyatları Konya bu tedavi şekillerinden seçilen tedaviye göre değişiklik gösterebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir