Diş Taşı Temizliği | Diş Beyazlatma Konya

Diş Taşı Temizliği Konya

Gülümsendiğinde ilk göze çarpan şey dişlerdir. Bu yüzden güzel bir gülüş için diş sağlığına ve temizliğine dikkat etmek gereklidir. Çok fazla çay, kahve ve sigara içmek diş rengini sarartmaktadır. Sararmış dişler estetik gözükmemektedir. Dişler ne kadar fırçalansa da bazı zamanlarda bir diş hekimi tarafından temizlenmeye ve beyazlatılmaya ihtiyacı vardır. Ağız bakımının yeterli yapılmaması halinde dişlerde diş tartarları oluşmaktadır. Ve bu tartarlar ileride diş eti iltihabı yapabileceği için dişler için bir tehdit olmaktadır. Diş tartarları ancak diş hekimleri tarafından temizlenebilmektedir. Kliniğimiz Konya diş taşı temizliği hizmetini vermektedir. Bu temizleme ile diş tartarlarından tek seansta kurtulmak mümkündür.

Diş Taşı Temizliği | Diş Beyazlatma Konya
Diş Taşı Temizliği | Diş Beyazlatma Konya

Diş Beyazlatma Konya

Konya Diş beyazlatma tedavileri 4 farklı yöntem ile yapılmaktadır. Bu yöntemler ev tipi diş beyazlatma, tek diş beyazlatma, ofis tipi diş beyazlatma ve son olarak kombine beyazlatmadır. Ev tipi diş beyazlatma beyaza yakın dişlere uygulanmaktadır. Diş ölçüsü alınır ve kişiye özel plaklar hazırlanır. Bu plaklarda beyazlatma jeli bulunmaktadır. Kişi bu plakları yaklaşık olarak 15 gün boyunca evde kendisi kullanmaktadır. Tek diş beyazlatma kanal tedavisinden dolayı sararan dişe uygulanan bir yöntemdir. Ofis tipi diş beyazlatma klinikte yapılan ve çok zamanı olmayan kısa sürede halledilebilen bir beyazlatma yöntemidir. Kombine diş beyazlatma çok fazla sararmış dişler için uygulanmaktadır. Hem klinikte bir beyazlatma işlemi yapılır. Hem de yine kişiye hazırlanan beyazlatma plakları ile evden beyazlatma işlemine devam edilir. İki yöntemin kombine edilmesi ile yapılır. Dişin durumuna göre bu beyazlatma yöntemlerinden biri kullanılmaktadır. Dişlerin rengi çok fazla sarı değil ise bu durum da ev tipi beyazlatma yöntemi uygun olmaktadır.

Fakat çok sigara ve çay, kahve içen birinin dişleri çok fazla sarı olduğu için bu kişilere sadece ev tipi beyazlatma yeterli olmayacaktır. Bu dişler için en uygun yöntem kombine diş beyazlatmadır. Diş beyazlatma Konya işlemlerini ilk muayeneden sonra hastanın dişlerine uygun olan yöntemi belirleyerek gerçekleştirmekteyiz.

Diş sorunlarınız için şimdi iletişime geçin

Diş Taşı Temizliği ve Diş Temizleme Nasıl Yapılır?

Detaylı ve gerçek diş temizliğini diş hekimleri yapmaktadır. Evde dişlere ne kadar bakım yapılsa da bazen yeterli olmamaktadır. Ara ara diş hekimlerinin dişleri detaylı bir şekilde temizlemesi gerekmektedir. diş temizleme konya işlemine muayenede karar vermekteyiz. Muayenede dişlerin hangi temizliğe ihtiyacı olup olmadığına karar vermekteyiz. Çoğunlukla dişlerde diş taşları veya diş plakları oluşmaktadır. Ve oluşan bu plaklar sadece diş hekimleri tarafından kullanılan aletler ile temizlenmektedir. Bu aletler dişlere hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Dişlerin düzenli olarak detaylı temizliğinin yapılması diş eti iltihaplarının önüne geçecektir. Diş temizleme işlemlerinde gerekli görüldüğü takdirde diş beyazlatma ve parlatma da yapılabilmektedir. Diş temizleme işlemi 20 dakika gibi çok kısa sürede yapılabilmektedir. Temizleme esnasında herhangi bir acı duyulmamaktadır. Bu yüzden işlem öncesinde hastaya anestezi uygulanmaz.

Randevu Formu